e-mail: ctkgorytsvit@gmail.com
тел.: 067 953 9621
ЦТКЕУМ "ГОРИЦВІТ"
"СОКІЛ" ("ДЖУРА")
Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра “Сокіл” (“Джура”) (далі - Гра) є системною формою національно-патріотичного виховання дітей та молоді, важливим засобом громадянської освіти, формування національно-патріотичної свідомості відповідно до ціннісних орієнтирів та індикаторів ефективності Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки, затвердженої Указом Президента України від 13 жовтня 2015 р. № 580.
Гра проводиться з метою виховання громадян-патріотів, захисників державної незалежності та територіальної цілісності України як високоморальних особистостей, які плекають українські традиції, духовні цінності, володіють відповідними знаннями, вміннями та навичками, здатні реалізувати свій потенціал в умовах сучасного суспільства.
Мета Гри реалізовується шляхом створення та розвитку національно-патріотичних осередків самовиховання дітей та молоді у закладах загальної середньої та позашкільної освіти, громадських об’єднаннях і молодіжних центрах у тісній співпраці з громадськістю, зокрема студентським та учнівським самоврядуванням.
Основні завдання Гри:
1) виховання дітей та молоді в дусі відданості принципам державної незалежності і соборності Україні та Українському народу через плекання національних військово-патріотичних історичних традицій та створення умов для дієвого плекання українських суспільно-державницьких цінностей: національної самосвідомості, ідентичності, самобутності, волі, соборності та гідності Українського народу; здобуття молоддю первинних загальновійськових і спеціальних компетентностей, у тому числі за окремими напрямами: “Джура-Оборонець”, “Джура-Десантник”, “Джура-Прикордонник”, “Джура-Гвардієць”, “Джура-Поліцейський” тощо, необхідних для відстоювання державної незалежності та територіальної цілісності України, захисту державного кордону, підтримання безпеки та правопорядку в країні;
2) організація змістовного дозвілля; запровадження найкращих практик та методик самовиховання як однієї з ключових форм самоврядування молоді;
3) активізація процесу формування та закріплення навичок активного громадянства, основ самоврядування в учнівських та студентських колективах;
4) популяризація серед учнівської та студентської молоді здорового способу життя, активного відпочинку та життя в природі; розвиток навичок мандрівництва (туризму), орієнтування та таборування;
5) зміцнення міжрегіональних зв’язків та дружби дітей та молоді, навичок успішної взаємодії з однолітками з інших регіонів України, молоддю діаспори (закордонних українців);
6) заохочення дітей та молоді до вивчення історії боротьби за державну незалежність та територіальну цілісність України, формування шанобливого ставлення до жертв комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні через дослідження архівів тощо;
7) забезпечення прозорості та створення позитивного іміджу процесу національно-патріотичного виховання в осередках самовиховання дітей та молоді Гри через інформування про їх діяльність в засобах масової інформації та в Інтернеті, через освітні веб-сайти та на сторінках у соціальних мережах;
8) сприяння поширенню застосування дітьми та молоддю української мови, проводячи нею всі заходи включно з міжособистісним спілкуванням учасників у межах Гри.
5. Кодекс лицарської честі учасника Гри:
1) підготовлений і безкорисливий;
2) чесний;
3) дисциплінований;
4) активний і підприємливий;
5) відважний;
6) витривалий;
7) врівноважений;
8) точний;
9) здоровий;
10) обережний.
Орієнтовний порядок проведення.
Вік 11-14 років.
Орієнтовний порядок проведення.
Вік 15-17 років.
Семінар-практикум для відповідальних за проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») в закладах освіти міста
3 лютого 2020 року на базі спеціальної школи «Гармонія» був проведений семінар-практикум для відповідальних за проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») в закладах освіти міста, тема якого «Реалізація Порядку проведення міського відбіркового етапу дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура») різних вікових категорій».
Під час теоретичного модулю методист методичного кабінету при департаменті з гуманітарних питань Фіалко Віра Володимирівна ознайомила з законодавчою базою, яка регламентує проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), зі змінами та особливостями проведення І міського етапу в різних вікових категоріях.
Заступник директора з військово-патріотичнго виховання НВК гімназія № 11
Лоза С.М. доповів про загальну організацію та порядок проведення І міського етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), а також розглянув питання і надав методичні матеріали щодо проведення етапів гри «Впоряд», «Стрільба з пневматичної зброї» та «Військово-прикладна смуга перешкод».
Методист ЦТКЕУМ «Горицвіт» Шестопалова І.М. акцентувала увагу на тематиці, змісті та критеріях оцінювання творчо-мистецького конкурсу «Ватра», учасники семінару отримали «Інтелект-карти», щоб систематизувати роботу вимоги до проведення творчо-мистецьких виступів роїв.
Під час практичного модулю педагоги мали змогу відпрацювати навички зі стройової підготовки (впоряду), які попередньо продемонстрував заступник директора з військово-патріотичного виховання НВК гімназії № 11 Лоза С.М.
Медвєдєв О. І., заступник директора з військово-патріотичного виховання НВК академічний ліцей №15, поділився своїм баченням особливостей етапу гри «Фізична підготовка» та надав інформацію, що отримав під час участі в минулорічному обласному етапі вищезазначеної гри.
Методист ЦТКЕУМ «Горицвіт» Клєвцова А.Ф. не тільки надала методичні рекомендації щодо проведення інтелектуального етапу «Відун», а й влаштувала вікторину з загальної історії України XV-XXI ст., рідного краю та Збройних Сил України та тест-опитування. Педагоги були у ролі учасників гри, а потім (при перевірці робіт) у ролі суддів, а також отримали презентацію-зразок для використання в своїх закладах при підготовці до міського етапу гри.
Під час вільного мікрофону учасники семінару задавали питання та надали пропозиції щодо поліпшення організації міського етапу гри.
Що таке "Джура"?
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
з організації роботи в куренях Всеукраїнської дитячо-юнацької
військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)
Інформація щодо перенесення☝️☝️☝️ подачі матеріалів на Всеукраїнський заочний конкурс звітів про роботу роїв гри "Сокіл" ("Джура") молодшої вікової групи
© 2023 by Shutter Zone. Proudly created with Wix.com
Вітаємо рій "Юні козачата"(виховник Віта ШАТАЛІНА)
комунального закладу “Середня загальноосвітня школа №10” Кам’янської міської ради з перемогою в регіональному етапі Всеукраїнського заочного конкурсу звітів про роботу роїв молодшої вікової групи
Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри ”Сокіл” (Джура”).
Впродовж квітня проведено 1-ий (регіональний) етап Всеукраїнського заочного конкурсу звітів про роботу роїв молодшої вікової групи Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри ”Сокіл” (Джура”).
Зважаючи на умови загальноукраїнського карантину, оцінювання конкурсних робіт відбулося дистанційно: всі роботи надсилалися членам журі, заповнювалися оціночні протоколи, підраховувався середній бал.
На Конкурс надійшло 25 звітів роїв молодшої вікової групи (“новаки”, “козачата”) від міст Вільногірськ, Дніпро, Кам’янське, Кривий Ріг, Синельникове, Тернівка, Дніпровського, Магдалинівського, Нікопольського, Новомосковського, П’ятихатського районів та Васильківської, Криничанської, Софіївської, Царичанської об’єднаних територіальних громад.
Переможцями та призерами стали рої:
✅ ”Юні козачата” (виховник Віта ШАТАЛІНА) комунального закладу освіти “Середня загальноосвітня школа №10” Кам’янської міської ради;
✅ ”Козачата” (керівники Марина БАЙДИШВА, Наталя ЛІТВІНОВА) Криворізька загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №36 Криворізької міської ради;
✅ ”Кодацькі козачата” (керівники Олена МАРШЕНКО, Катерина ШУГАЙЛЕНКО) комунального закладу освіти “Спеціалізована школа № 134 гуманістичного навчання та виховання” Дніпровської міської ради.
Обрані роботи найбільш відповідають вимогам умов конкурсу. Рої виконали системну і об'ємну роботу в напрямку патріотичного виховання. Є можливість відслідкувати їх досягення на сторінках Facebook.
Звіти цих роїв будуть представляти Дніпропетровську область на 2-ому підсумковому етапі – Всеукраїнського заочного конкурсу звітів про роботу роїв Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”).