АКВАРІУМ
5—8 осіб дискутують на певну тему. Решта аудиторії слухає, проте будь-хто в будь-який момент може долучитися до обговорення. Розрізняють відкриту і закриту форми. За першої залишають кілька порожніх стільців у колі тих, хто дискутує, і просто під час обговорення охочі можуть долучитися. Якщо ж використовують закриту форму, то для групи, яка дискутує, визначено певний час. Потім їхні місця займає нова група.
⠀
СВІТОВЕ КАФЕ
Передбачає поділ усіх учасників на маленькі групи (4—5 осіб), проте потребує певних умов у приміщенні. Кожна група сідає за окремий столик та протягом 20 хвилин обговорює поставлене питання. Через 20 хвилин по одному учаснику з кожної групи переходять за наступний стіл і обговорення триває. Так відбувається обмін досвідом і думками, навіть якщо не всі учасники встигли поспілкуватися.
⠀
PechaKucha
Під цією кумедною назвою «ховається» справді цікавий формат, який допоможе максимально конкретно і швидко викласти суть питання. Ідеться про презентації, що в класичному вигляді створені з 20 слайдів, кожен із яких варто представити за 20 секунд. На практиці може бути й інша кількість слайдів, проте загальний час презентації має бути регламентовано й чітко регульовано. Не всі слайди встигли розглянути — додаткових хвилин не призначають.
⠀
ДІЛОВА ГРА
Усі учасники ознайомлюються з певною ситуацією (вона може бути вигадана і цілком фантастична). Після цього обʼєднуються в групи і разом намагаються знайти вирішення ситуації, розробити план дій. Кожна група представляє результат виконаної роботи, після чого відбувається спільне обговорення ситуації (так званий дебрифінг). Схожа за формою рольова гра, відмінність якої полягає в тому, що кожен учасник отримує власну роль, розглядає ситуацію в одному конкретному ракурсі.
⠀
ВІДКРИТИЙ ПРОСТІР
Формат цілковитої свободи і великої кількості людей. На початку заходу учасникам пропонують самостійно дібрати теми для обговорення. Їх може бути скільки завгодно. Пропозиції записують, для кожної визначають окреме місце. Ті, хто запропонував певну тему, стають лідерами груп. Після цього учасники за власним бажанням вибирають цікаву їм тему й долучаються до певної групи. Під час обговорень можна абсолютно вільно пересуватися, висловлювати власну думку, вступати в дискусії. Учасників контролюють лише вони самі! Результатом роботи кожної групи може стати мініпрезентація, план, стратегія тощо. Наприкінці відбувається представлення робіт учасників та загальне обговорення.