e-mail: ctkgorytsvit@gmail.com
тел.: 067 953 9621
ЦТКЕУМ "ГОРИЦВІТ"
Молодь Кам’янського бере участь у міському зльоті туристів-краєзнавців 2023
Сотні дітей з навчальних закладів Кам’янського проводять ці теплі дні осені за активними заняттями на свіжому повітрі. Зліт юних туристів-краєзнавців, присвячений Всесвітньому дню туризму та Дню туризму в Україні, розпочався сьогодні, 21 вересня, у лісовій зоні лівобережжя нашого міста.
Діти беруть участь у різноманітних безпекових вікторинах, вчаться долати природні перешкоди, змагаються у спортивних заходах, пішохідному та велотуризмі, демонструють свої навички в творчості.
На зліт юних туристів-краєзнавців завітав міський голова Андрій Білоусов.
На заході відзначили представників Центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді «Горицвіт» (керівник Дмитро Котов) та учасників змагань, вручивши їм грамоти та нагороди.
Андрій Білоусов висловив сподівання, що на цьому заході молодь отримає нові знання, які будуть корисними у житті. Побажав учням гарних вражень та подякував ЗСУ, які нас захищають.
Від ГО «Бджола» юним туристам були вручені нові місткі палатки та туристичне спорядження. Меру та представникам Департаменту з гуманітарних питань також вручили символічні туристичні дарунки – термочашки.
Організатори заходу впевнені, що завдяки таким зльотам діти набувають потрібні в житті навички та вміння. Тут вони допомагають один одному, раціонально організовують відпочинок, зміцнюють здоров’я та соціалізуються.
Ну, а головне – це море позитивних емоцій.
З нагоди свята вітаємо усіх, хто має високе звання захисника України!
Шлемо сердечні вітання Форманюку Віталію Володимировичу та Кушніруку Валерію Володимировичу.
Зичимо міцного здоров1я, добра, щастя, злагоди Вам та Вашим родинам. Ви сильні, стійкі, сміливі та хоробрі. Нехай служба буде спокійною, а життя – яскравим, довгим, а в домі панує тепло, затишок і любов. Шана і слава захисникам і захисницям Вітчизни. Слава Україні!
Святкові туристичні старти
І знову нас зібрало свято,
покликав світ туристичних пригод.
Тож позмагаємось завзято,
нехай дивується народ.
22.09.2020р. керівниками гуртків ЦТКЕУМ "Горицвіт" була проведена туристсько-розважальна програма, присвячена Всесвітньому дню туризма.
Учасниками програми були 49 учнів спеціальної школи "Гармонія".
Юнаки і дівчата із задоволенням знайомились з видами спортивного туризму. Разом з керівниками гуртків опановували техніку пішохідного та велотуризму, пізнавали основи спортивного орієнтування та приймали участь в туристичних вікторинах.
Туристично-розважальна програма була проведена на високому емоційному рівні.
Змагання, відпочинок, гарний настрій!
17 жовтня 2020р. відбулася відкрита першість з водного туризму для здобувачів освіти ЦТКЕУМ "Горицвіт". Самі змагання – явище надзвичайно яскраве та видовищне. Спортсмени долали дистанцію слалом на катамарані - «двійці», дистанцію "спринт" на байдарці - "двійці" та метали рятувальний кінець. Спритно та вправно долали юні водники всі етапи. Бажаємо подальших успіхів та перемог!
Пам'ятаємо кожне зерня 33-го
Голодомор 1932 - 1933 років - трагедія в історії нашої держави, яка забрала життя мільйонів людей. Невідома навіть точна цифра. Щоб не повторилися такі події. Ми повинні знати і пам`ятати про них. 26-27 листопада на базі Ліцею № 19, учасниками гуртка "Мистецтво рідного краю" (керівник Щербина Г. І.) було підготовлено та проведено виховний захід "Україна пам`ятає - світ визнає".
Святкуємо День української хустки
Навіть звичайне заняття може перетворитися на свято, якщо до нього звітає поважна пані -
"українська хустка".
Промітка, тибеткова, бавниця, опиначка — усе це «імена» хустини. І саме їй присвячено 7 грудня — Всесвітій День української хустки. Щоправда свято дуже молоде, адже зініціювала його група активісток лише минулого року. Проте завдяки діаспорі, свято одразу ж набуло статусу всесвітнього.
День хустки відзначили громади декількох країн, зокрема Іспаніі, Канади та США.
Історично хустка прийшла на заміну обрусу (квадратна тканина, якою вкривали голову та не завязували) і намітці (прямокутне полотнище із орнаментом по коротких сторонах), хоча дуже часто можна зустріти їх поєднання. Цікаво що «правильна» українська хустка мала біле тло, а от кольорові вараціі мають турецьке коріння.
Способів носити та пов’язувати хустку, певно не меньше ніж її регіональних назв. Дуже хотілося б щоб усі ці техніки не просто зберіглися, а й набули такого ж шанобливого ставлення, як і мистецтво, скажімо, зав’язування пасок на кімоно.
Приємно бачити, що хустки повертаются та переосмислюються молодими локальними брендами. Гадаю, хустина має усі шанси перейти від статусу «елемент народного костюму» до «маст-хев» сучасного гардеробу.
Тому навіть маленькі вихованці гуртка"Етнографічне краєзнавство"(керівник Шестопалова І.М.)долучились до цього свята: знайомились з історичними відомостями про хустку, з походження її назви та способами намотування хусток, створювали власні орнаменти.
Всі отримали емоційне та естетичне задоволення!
День украінськоі хустки у музейному комплексі "Джерело" ліцею 19.
Святкували День української хустки і музейному комплексі "Джерело" , ліцею 19, на базі якого прцює гурток "Мистецтво рідного краю" ЦТКЕУМ "Горицвіт"(керівник Щербина Г. І.)
Започатковано свято з метою, аби об'єднати жінок різного віку для збереження украінських традицій.
Адже з давніх- давен в українських сім'ях оберегом, символом любові й злагоди слугувала саме хустка.
Готуємось до Різдва: цікаве про різдвяний вінок
Ви коли-небудь замислювалися над тим, чому в Європі чи Америці в різдвяні свята прийнято прикрашати свій будинок досить незвичайним предметом - вінком? Це просто прикраса або атрибут Різдва, що несе в собі особливий сенс?
Розібратися в цих питаннях мали змогу учасники майстер-класу «Різдвяний вінок», який пройшов у гуртку "Етнографічне краєзнавство"(керівник Шестопалова І.М.)
Діти дізналися: хто з європейців придумав перший вінок зі свічками; що означають кольори вінка, стрічки та дзвіночки; чому одні вінки розташовують на столі, а інші вішають на двері; а також які красиві легенди у різних народів пов'язані з цим добрим символом Різдва.
На перший погляд може здатися, що різдвяний вінок - це тільки західна традиція. Зовсім ні: у наших православних храмах до свята Різдва Христового ікона на аналої прикрашається красивою ялинковою композицією. А вдома різдвяний вінок можна повісити на стіну або покласти на стіл, встановивши в центр ікону Різдва Христового або високу свічку.
На майстер-класі створили паперовий віночок, та сподіваємось, що в кожній родині його створять справжній-традиційний.
Святковий марафон продовжується!
Йде Святий Миколай, ти добром його стрічай
Святковий настрій і передчуття чогось неймовірного витають у повітрі...
Таким же святковим він був і на занятті гуртка "Юні туристи-краєзнавці"(керівник Форманюк М. С.).напередодні Дня Святого Миколая. Діти вивчали історію свята та традиції святкування. Одна з них - замовляння подарунків. Щоб їх отримати , діти різних країн напередодні Дня Святого Миколая пишуть листівку, яку залишають на підвіконні. Написали такі листівки і юні гуртківці.
А ще, Святого Миколая також називають Чудотворцем. Тому вважається, що загадане в цей день, будь-яке заповітне бажання обов’язково здійсниться! Тож, нехай все загадане справдиться!
Ой, хто, хто Миколая любить?
День Святого Миколая - особливе свято. За легендою Миколай був покровителем дітей та мандрівників. Виховні заходи до Дня Святого Миколая - чудова можливість поринути у світ казки. Вихованці гуртка "Мистецтво рідного краю" (керівник Щербина Г. І.), 18 грудня прийняли участь у проведенні виховного заходу "До нас іде Святий Миколай, ти добром його стрічай" , що пройшов в музейному комплексі "Джерело"на базі ліцею № 19.
Тож нехай День Святого Миколая рясніє щирими дитячими посмішками та радістю, адже, вважається, що саме у цей день здійснюються найпотаємніші мрії і задуми!